Mikuli miał szczęście, że jego twórczością zainteresowała się Weronika Chodakowska. Pianistka nie tyle uchwyciła, co wydestylowała istotę stylu Mikulego. W jej grze podoba mi się wrażliwość rytmiczna, mądre rubata i mgiełka nostalgii. Chodakowska nie deklamuje, jest raczej apostołką zapomnianych cieni przeszłości. “
Robert Majewski

„From Lviv to Paris”

Weronika Chodakowska

„From Lviv to Paris”

Debiutancki album Weroniki Chodakowskiej „From Lviv to Paris” obejmuje premierowe nagrania utworów fortepianowych jednego z najważniejszych uczniów Fryderyka Chopina – Karola Mikulego. Jest to pierwszy w historii album monograficzny z dziełami fortepianowymi urodzonego w Czerniowcach autora.

Utrwalone na krążku kompozycje ukazują przekrój bogatej inwencji twórczej kompozytora, nawiązującej zarówno do tradycji chopinowskiej, jak i stylistyki zainspirowanej folklorem Bukowiny czy osiągnięciami niemieckich romantyków. 

Dzięki zaprezentowanym w niniejszym albumie nagraniom możemy przenieść się do Lwowa drugiej połowy XIX wieku, gdzie w niejednym salonie oprócz arcydzieł Chopina rozbrzmiewały przepiękne kompozycje fortepianowe Karola Mikulego.

Cena:

59 zł - odbiór osobisty w Warszawie

79 zł - wysyłka na terenie całego świata

Zamówienia:
order@weronikachodakowska.com

Płatność:
PianoPasja Weronika Chodakowska
19 1240 6003 1111 0011 2637 3542